Се известуваат сите студенти на прв, втор и трет циклус на студии на Факултет за туризам и бизнис логистика дека на ден 25.3.2021 година (четврток), ќе се одржат Избори за членови и прет-седател на Факултетско студентско собрание на Факултет за туризам и бизнис логистика кои ќе се спроведат со тајно гласање по електронски пат.

Право да избираат и да бидат избрани за членови и претсе-дател на Факултетското студентско собрание, имаат сите студенти на единицата кои се активни студенти во учебната 2020/2021 го-ди-на.

На денот на изборите секој студент на факултетот на сту-дент-ската е - меил адреса ќе добие два линка за гласање од кои едниот за членови, а другиот за претседател на Факултетско студентско со-брание.

Сите заинтересирани студенти кои сакаат да се пријават за претседател на факултетско студентско собрание или за членови на факултетско студентско собрание треба да достават потпишана (со назнака дали се пријавуваат за претседател на факултетско студентско собрание или за член на факултетското студентско собрание) и прикачена пријава лично во архивата на факултетот кај техничките секретари Ивана Шоповска – Скопје или Павлина Минова Ичева – Гевгелија или на следниве е-mail адреси:

Рокот за поднесување на пријавите за избор е 8 (осум) работ-ни денови заклучно со 05.03.2021 година.

Декан,

24.2.2021 год.